
| Parameter | Value |
|---|---|
| Length | 3 mm |
| Width | 3 mm |
| Max Operating Temperature | 125 °C |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Number of Pins | 8 |
| Height | 1.07 mm |
| Packaging | Reel |
| Thickness | 0.97 mm |
| Lead Free | Lead Free |
| RoHS | Compliant |
| Number of Circuits | 2 |
| Lifecycle Status | Production (Last Updated: 5 days ago) |
| Max Supply Voltage | 5.5 V |
| Min Supply Voltage | 1.8 V |
| Ambient Temperature Range High | 125 °C |
| Response Time | 500 ns |
| Number of Channels | 2 |
| Slew Rate | 10 V/µs |
| Operating Supply Current | 1.45 mA |
| Input Bias Current | 200 fA |
| Nominal Supply Current | 1.45 mA |
| Output Current per Channel | 65 mA |
| Max Junction Temperature (Tj) | 150 °C |
| Gain Bandwidth Product | 20 MHz |
| Input Offset Voltage (Vos) | 40 µV |
| Max Dual Supply Voltage | 2.75 V |
| Min Dual Supply Voltage | 900 mV |
| Schedule B | 8542330000 |
| Manufacturer Lifecycle Status | ACTIVE (Last Updated: 5 days ago) |
| Common Mode Rejection Ratio (CMRR) | 114 dB |
| Input Voltage Noise Density | 8.5 nV/sqrt Hz |
| Amplifier Type | General Purpose Amplifiers |
Out of Stock
Distributors
--
Unit Price$--
Ext.Price$--
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
No data | ||
